Jakub Konicki

Jakub Konicki

QA Manager w MakoLab

Jakub Konicki, pracuję jako QA od przeszło 8 lat; od 2022 roku twórca podcastu Po szklanie i na testowanie; od 2024 QA Manager.

Karierę zawodową zaczynałem w 2014 roku, od małej łódzkiej firmy gamedevowej. Przez kilka lat odpowiedzialny byłem bardziej za tworzenie zawartości (level design, game design, code), niż jej testowanie, ale całkiem szybko musiałem się z tym tematem zderzyć, ze względu na mały rozmiar firmy. Przez kilka lat kontynuowałem pracę w branży, ale z coraz większym naciskiem na dbanie o jakość tego co wytworzyliśmy.

Szybko okazało się, że dbałość o detale potrafi uprzykrzyć proces implementacji (próbowaliście kiedyś szukać błędów w swoim własnym kodzie? Bolesne doświadczenie :)), a ja poczułem, że kontrola jakości, procesów i dbanie o dobro projektu to jest coś, czym chciałbym się zajmować na co dzień. W następnych latach kierunek rozwoju nabrał znacznego rozpędu. Jak mówimy o QA, to pewnie przychodzi Ci na myśl popularny temat automatyzacji: faktycznie, szybko zacząłem wdrażać automatyzacje w projektach, dzięki wcześniejszemu doświadczeniu z programowaniem.

W tym momencie najwięcej mojego czasu zajmuje pełnienie funkcji lidera technicznego QA, architekta i mentora. Dbam o to, by ludzie mieli zapewniony odpowiedni rozwój i ich poziom kompetencji spełniał założenia projektowe.