Krzysiek Kijas

Krzysiek Kijas

Senior Software Quality Engineer, Tech Lead, Mentor

W roli Tech Lead, jestem odpowiedzialny za zespół i architekturę testów automatycznych. Od 2011 roku zdobywam doświadczenie w różnorodnych projektach IT, obejmujących takie dziedziny jak transport, finanse,  administrację oraz zarządzanie systemami.

W codziennej pracy dbam o szeroko pojętą jakość w projekcie – poczynając od projektowania testów i strategii testowania, definiowanie i usprawnianie procesów, konsultacje rozwiązań, aż po tworzenie i projektowanie architektury frameworków do testów automatycznych. Mam doświadczenie praktyczne w pracy z wieloma językami, narzędziami i frameworkami – Python, JS/TS, C#, Selenium, Cypress i Playwright oraz różnymi narzędziami CI/CD, w tym GitHub Actions, Jenkins, GitLab CI i Azure DevOps. 

Od 2013 roku aktywnie rozwijam się jako trener, prowadząc warsztaty skoncentrowane na jakości, pisaniu testów i narzędziach wspomagających testowanie. Regularnie dzielę się wiedzą w moich wpisach zarówno na moim profilu LinkedIn oraz playwright.info

Również od wielu lat działam jako mentor, rekruter techniczny, konsultant i test architekt w różnych projektach i firmach, które stawiają na jakość i spełnienie potrzeb klientów.

Jako współtwórca inicjatywy jaktestowac.pl, od samego początku tworzę kursy i materiały edukacyjne dla Nowoczesnych Testerów, wspierając rozwój społeczności testerskiej w Polsce.