Przemek Barański

Przemek Barański

Senior Software Quality Engineer, Principal Engineer

Od ponad dekady specjalizuję się w komercyjnym testowaniu oprogramowania, rozwijając frameworki, obecnie oparte o Playwright w testach GUI i API, zintegrowanych z procesami CI/CD. Praktycznie wykorzystuję moją wiedzę w zapewnieniu jakości dla globalnych systemów informatycznych.

Od 2015 roku aktywnie uczestniczę w szkoleniu testerów, zarówno online, jak i podczas warsztatów, meetupów, konferencji oraz na uczelniach w ramach inicjatywy jaktestowac.pl.

Jestem współtwórcą najpopularniejszych zasobów edukacyjnych z Playwright w Polsce: bloga playwright.info, kursu Podstawy Automatyzacji z Playwright na YouTube czy kompleksowego Programu Automatyzacja Testów z Playwright. Poprzez te materiały wspieram testerów w Polsce na różnych etapach ich kariery.

Techniczny rozwój i upraszczanie skomplikowanych koncepcji to moja pasja. Przekładam ją na tworzenie treści, które są zarówno łatwe do zrozumienia, jak i przyjemne w odbiorze. 

Fascynują mnie nie tylko testy aplikacji, ale również eksploracja i testowanie różnych praktyk związanych z życiem, rozwojem osobistym i szeroko rozumianą jakością.